Polacy są jedną z najliczniejszych mniejszości na Litwie. Niskie ceny, spokojne życie oraz bliskie położenie zachęcają naszych rodaków do emigracji w te strony. Jednak mimo wszystko przeprowadzenie się do nowego lokum może być naprawdę sporym wyzwaniem. Jak ułatwić sobie ten proces?

Przeprowadzki na Litwę – jak zorganizować?

Coraz więcej osób podczas przeprowadzki decyduje się na skorzystanie z oferty profesjonalnych firm. Trend ten obserwuje się zarówno, jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, jak i krajowe. Niektórzy kierują się prostą zasadą – jeżeli jesteśmy chorzy, udajemy się do lekarza, a jeśli zepsuje nam się auto – do mechanika. Gdy więc czeka ich przeprowadzka, nawiązują współpracę ze specjalistami, korzystając z ich wiedzy i doświadczenia. Daje im to pewność, że wszystko przebiegnie w sposób zgodny z planem i nie narażą się na dodatkowe koszty.

Prawdą jest, że nie przeprowadzamy się codziennie – a tym bardziej, jeśli chodzi o wyjazd za granicę. Często taka sytuacja to zupełnie nowe wyzwanie, przed którym stoimy pierwszy raz w życiu. Natomiast dla profesjonalnej firmy przeprowadzki na Litwę lub do innego kraju, nie są żadną nowością. Skorzystanie z takich usług to oszczędność czasu, sił i stresu, a nierzadko również pieniędzy.

Przeprowadzki Litwa Polska – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która od wielu zajmuje się przeprowadzkami domów, mieszkań i firm – zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. Przeprowadzki Litwa Polska to dla nas codzienność. Nie straszny nam transport całego dobytku życia klientów przez tysiące kilometrów.

Wieloletnie doświadczenie w tej branży nauczyło nas jak ważne jest precyzyjne planowanie. Dlatego każde zlecenie i jego najdrobniejsze szczegóły starannie uzgadniamy z klientem. Wyróżnia nas terminowość i elastyczność – wiemy, że zarówno wyprowadzka do nowego kraju, jak i powrót do Polski jest stresującym wydarzeniem. Każdy decydując się na ten krok, chce mieć go jak najszybciej za sobą, aby w pełni skupić się na nowym życiu. Chcemy jak najbardziej ułatwić ten proces, więc dużo czynności bierzemy na siebie.

W zakres naszych usług wchodzi załadunek i zabezpieczenie mienia. Dysponujemy profesjonalnymi akcesoriami do pakowana, dzięki czemu domownicy nie muszą zajmować się ich przygotowywaniem. Używamy folii bąbelkowych i specjalnych koców do zabezpieczenia cennych przedmiotów – takich jak sprzęty RTV i AGD, meble czy instrumenty muzyczne. Podchodzimy z największą uwagą do rodzinnych pamiątek, które mają dużą wartość sentymentalną dla naszych klientów. Dopasowujemy środek transportu do przewożonych gabarytów oraz bezpiecznie układamy poszczególne elementy w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Podczas transportu cały dobytek objęty się ubezpieczeniem. Na życzenie klienta zajmujemy się też montażem lub demontażem mebli – zarówno na dawnym lokum, jak i w nowym miejscu. W naszej siedzibie znajdują się odpowiednio zabezpieczone magazyny, w których przechowamy nieużywane lub niepotrzebne meble i sprzęty.